Kočky v léčení

Na této stránce jsou uvedeny kočičky (koťátka), která jsou momentálně v léčení a nemohou být prozatím umístěna do nových domovů.

Vrňous

 

Do depozita ve Dvoře králové n. L. byl přijat asi 3, měsíční kocourek Vrňous, který byl 10 dní hospitalizován v ordinaci Daktrari. Kocourka našli ležet ne jedné zahradě v obci Dubenec, protože  byl zřejmě sražen autem. Kocourek se nemohl sám najíst, neudržel se na nohou, neustále padal a stáčel se do klubíčka. Dnes je Vrňouskovi o mnoho lépe, potřebuje však neustálý dohled, může se sám najíst, pohyb začíná být koordinovaný, ale vyhráno nemá. Zda bude moci opustit prostředí klece bez dohledu zatím nevíme. Proto bychom mu rádi zajistili více péče v tzv. dočasce. Máte-li někdo dostatek času a trpělivosti , uvítáme vaši pomoc. Chcete-li někdo přispět na léčbu malinkého Vrňouse, napište do zprávy Vrňous-  trasp. účet 2400810343/2010

Sněženka

o depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata starší kočička Sněženka, která byla jen díky osudu zachráněna před smrtí. Když v obci Lipnice projíždělo auto poblíž hostince, vlekla se tu zubožená Sněženka kočička sotva schopná pohybu. Byla ihned zavezena do veterinární ambulance, kde byla hospitalizována po dobu 10 dnů.V den přijetí vážila 1,30 kg. Kočičku stále provází chronická rýma, ráda by našla nový domov na dožití nejlépe společně s kočičkou Mínou.

Mína

  Mína je kočička, kterou si hned každý oblíbí. Tato mazlivá asi již 5.letá kočička se přitoulala k hodným lidem milujícím kočky s tím, že ji pomohou. Její zdravotní problémy byly však natolik vážné, že nakonec skončila na vet.klinice,  odkud se dostala k nám. Po měsíci se její stav natolik zhoršil, že byla opět hospitalizována. Vyšetření krve bylo tehdy zlověstné. Anemie, zvýšená hladina cukru, močoviny a kreatinu. Asi se stal zázrak, protože kočička se po třech týdnech boje o holý život začala uzdravovat. Její hospitalizace však vyšla téměř na 11 000 Kč, které musíme uhradit, proto doufáme v pomoc lidí, kterým není osud kočiček lhostejný. Dnes je Mína téměř zdravá, pouze má problém s trávicími enzymy, což jí brání v tom, aby přibrala. Zatím se neodvažujeme kočičku kastrovat ani očkovat, čekáme až konečně přibude na váze a poté bude nabízena do adopce.

Aktualizace 06.07.2020:  

Kocourek Bruno je již umístěn mezi ostatními kočičkami, byl vykastrován, je očkovaný a testovaný. Rentgenové snímky ukázaly, že zranění je slučitelné se životem.Kocourek by byl v podstatě vystaven většímu nebezpečí , pokud by se měla chrupavčitá hrudní kost operovat. Nachází se totiž v těsně blízkosti srdce a riziko spojené s tímto zásahem by bylo veliké.Navíc by tuto operaci muselo provést odborné pracoviště zaměřené na hrudní chirurgii.
Kocourek Bruno je již umístěn mezi ostatními kočičkami, byl vykastrován, je očkovaný a testovaný. Rentgenové snímky ukázaly, že zranění je slučitelné se životem.Kocourek by byl v podstatě vystaven většímu nebezpečí , pokud by se měla chrupavčitá hrudní kost operovat. Nachází se totiž v těsně blízkosti srdce a riziko spojené s tímto zásahem by bylo veliké.Navíc by tuto operaci muselo provést odborné pracoviště zaměřené na hrudní chirurgii.
 

Kocourek Bruno odchycený v obci Rtyně se zotavil s nachlazení. Včera  byl otestován na FeLV a FIV s neg. výsledkem, absolvoval očkování . Zároveň byl objednán příští týden  na vyšetření v anestezii a současnou kastraci. Brunovi bylo zjištěno zranění, které nám laikům připadalo jako trčící zlomené žebro. Jedná  se však pravděpodobně o chrupavčitou hrudní kost,jejíž otočení mohlo být způsobeno nejen zraněním, ale také by s mohlo jednat o vývojovou vadu. To ukáží rentgenové snímku, díky kterým se budou veterináři rozhodovat o dalším postupu.. Kocourek není ohrožen na životě.

Aktualizace 1.5.2020: Přestože se Kryšpín díky vysokým teplotám nemohl podstoupit vyšetření na klinice HKvet, je jeho stav uspokojivý, teploty pominuly, dobírá antibiotika a zvyká si na pobyt v depozitu. Ustoupil také zhmožděný krvavý otok na bříšku a kocourek zažíná chodit.  Naštěstí nedošlo k poškození Achillovy šlachy ani neutrpěl žádné zlomeniny. Majitele nezajímá , jak se mu daří. Snaží se vzbudit dojem, že to není jejich kocourek, ten jejich-shodu náhod úplně stejný stále někde toulá. Zřejmě měl štěstí v neštěstí, kdovíjak by s ním naložili, kdyby se chuděra zvládl dobelhat domů.

V pondělí dne 27.4. měl být současně s Tobiáškem vyšetřen na klinice HKvet i sražený Kryšpín. Ten bohužel v neděli večer dostal teplotu, kterou viroza v důsledku oslabení. Nyní je už Kryšpín zase v pořádku , dobírá antibiotika a byl převezen z ordinace Daktarivet do karantény v depozitu.

Kontakt

Další šance z.s. ič: 22873163 tel. 1: 605 751 717
tel. 2: 739 477 900
dalsisancedknl@seznam.cz info@dalsisance.cz