„Není důležité, zda si chcete pohrát s kočkou – rozhodující je, zda si ona chce hrát s vámi.“ (Emily Bronteová)  

Aktuální nabídka koťátek

 

Jednotlivá koťátka si můžete prohlédnout pod odkazy KOŤÁTKA K ADOPCI.

JIŽ TENTO TÝDEN V NEDĚLI  NA ČT 2 SLEDUJTE NAŠE SVĚŘENCE V CHCETE MĚ, MOŽNÁ JIŽ NAPOSLEDY, TENTO POŘAD ZŘEJMĚ ZANIKNE.

 

Prosíme všechny, kteří nás naléhavě žádají o pomoc, aby pochopili, že i přes stop stav jsme přijali několik akutních případů, které jsou zatím v karanténě. Je zcela nemožné donekonečna přijímat další kočky, pokud se nesníží stav alespoň o 10. Stop stav bude bohužel trvat i nadále. V dočasných péčích je nyní 7 koťat, pro která není v depozitu místo. Zvládnou péči o 89 koček nelze ani finančně. Dále prosíme, aby si zájemci o kočky nebo lidí, kteří chtějí depozit navštívit uvědomili, že náš čas je velmi drahocenný, chodíme do zaměstnání, aby měl kočky, kdo živit a další volný čas věnujeme péči o něj. Proto nám přijde bezohledné, když si někdo domluví schůzku v čase, který nám sice nevyhovuje,ale se přesto přizpůsobíme. Plánovaná návštěva se nedostaví, neomluví a na tel, nereaguje.
To se během 14 dní stalo již 4X. Děkujeme za pochopení.

Co nového v depozitu

Máme nové škrabadlo od tety Beatky, je moc moc šikovné a ve výškách je to super. Pan Hoša nám uhradil a položil v jedné z místností nové lino a další strejda Petr nám namontoval další závěsná lehátka, která si nemůžeme vynachválit. Pár fotek do nás.
 
 

  

Pozdrav od Fíka

Čauky, mňauky. Jmenuji se Fík.
Můj kmotr je takový správný dvounožec. Jmenuje se Martin, ale říkají mu.....taky ....Fík.  Je mi 8 měsíců. Mám v sobě krev předků kočky bengálské. Jsem temperamentní, neúnavný společník. A našel jsem nový domov. Nemám tu sice své kočičí kamarády z útulku a paní, která se o nás starala, ale mám dva nové páníčky, od kterých se nehodlám hnout ani na krok. Mají tu takovou bedýnku, kde se pořád něco děje....., to neznám. Prý televize. A z další bedýnky jde trochu zima, ale zvláštně to zavonělo...... pán si tam něco vzal a ono se to dá jíst.
No, tak ten nový domov už prozkoumávám. Všude teda nesmím, ale jen co půjde paní na nákup, já si to stejně  prohlédnu. To bude koukat. Jen nesmí být dlouho pryč, to by se mi stýskalo.
A super spaní. Spal jsem s moji novou paní v posteli....a taky jsem se v ní ráno probudil. Nebyl to sen. Tak jsem honem probudil i paní. Ani jí nevadilo, že bylo teprve 5 hodin. Ale já jsem měl takovou radost, že jsem se musel podělit.....a přitulit. Taky jsem se potřeboval podívat, jestli  se mi neztratily od večera všechny hračky.
Pán šel (prý) do práce. Tak jsem mu aspoň "podepsal" housku, aby věděl, že mě má.
Neměl jsem úplně šťastné dětství. Našli mě s bráškou v lese. Ale teď si všechno vynahradím. V "Další šanci" jsem dostal další šanci. A prý ji dostali i moji páníčkové. Občas na mě ještě zavolají Pepíno, to byl jejich  chlupatý kamarád, který jim odešel do kočičího nebe.  Ale mě to nevadí, já i tak slyším..... A všechno jim vynahradím. Vím, že nám spolu bude dobře. 

Natáčení Chcete mě ze DK

Dne 12.11. byly naše kočičky opět po roce poctěni návštěvou ČT. Pětičlenný sehraný štáb u nás nebyl poprvé a opět za tohoto deštivého dne přinesl pocit pohody. Skromná p. Marta Kubišová pochválila naše kočičky za dobrou spolupráci, nejvíce se předváděl Fík, kterého nadchlo nové šidítko a odmítal ho komukoliv zapůjčit. Rozárka natolik zaujala paní režisérku, že se pro ni možná do depozita vrátí. Má sice v úmyslu pořídit si pejska, ale kdoví třeba dá přednost kočce. Vysílání " Chcete mě "můžete sledovat v dop. hodinách na ČT 2 dne 15.12. -Zatím nabízíme pár fotografií.

Do depozita byla přijata další trojice koťat z loděnice poblíž Slovan. Jedná se již o třetí vrh odložených koťat v této lokalitě. Někdo zřejmě ze zahrádek si zde udělal odložiště vlastních  koťat a spoléhá na pomoc druhých. NĚKOMU NEDOCHÁZÍ SE PORUŠUJE OPAKOVANĚ ZÁKON 246-ÚMYSLNÉ OPUŠTĚNÍ ZVÍŘETE S CÍLEM ZBAVIT SE HO. Díky opakovanému přestupku se již jedná o trestný čin - včetně úhrady veškerých vzniklých nákladů.. Máte-li někdo podezření, že tu někdo vlastní neustále rodící kočku, informujte nás. Zároveň prosíme osobu, která ten předminulý vrh-Emily a Ellis dokonce uvěznila do krabice a pohodila k vodě u loděnice, aby si dala svoji kočku konečně VYKASTROVAT.

Poděkování za Eny

Poděkování p. Houzarové a p. Minaříkové za příspěvek pro kočičku Eny, zároveň poděkování veterinářům, kteří její hospitalizaci účtovali  za naprosto minimální cenu, jinak by částka vzrostla o několik tisíc korun-viz faktura. Kočičce se daří dobře, ještě jí čekají kontrolní rentg. snímky, samozřejmě očkování a kastrace. Podezření na FIP se naštěstí nepotvrdilo, ale ještě předčasně nejásáme. Zatím její léčba stála pouze 2 591 Kč díky shovívavosti veterinářů, kteří vědí, jak to mají útulky s pokrytím nákladů za komplikované případy těžké.

POMOC PRO ENY

Aktualizace 7.11.2019: Eny už je týden "doma" v depozitu. Posíláme pár fotek. Dobrou zprávou je, že pokud se úplně uzdraví, má zájemce o adopci. Tak jí držte palce.
 

Když se k nám před třemi týdny dne 4.10.- do depozita Další šance z.s. Dvůr králové n. L. dostala nastydlá a vychrtlá kočička Eny, nebyl její stav alarmující. Po návštěvě veterinární ordinace se kočička rychle zaléčila, dobře jedla a vypadla spokojeně, vděčná za teplo a jídlo. Tento stav trval pouze pár dní. Chuť k jídlu slábla a přidaly se dýchací potíže. Vše zprvu vypadalo jako astma. Léčba kortikoidy krátce zabrala, ale po odeznění jejich účinku se stav radikálně zhoršil. Všechna krevní vyšetření byla v pořádku včetně všech dostupných testů. Stav se nezlepšoval a bylo nutné umístění na kliniku s možností pobytu v inhalačním boxu. Zde je Eny již 14 dní. Postoupila rentgen plic, který vypadal hrozivě-zasažená celá levá plíce, kterou mohl způsobit velmi silný zánět, nádor nebo FIP. Kombinovaná antibiotika příliš nezabírala.  V pondělí dne 18.10. se lékařům podařilo objevit možnou příčinu tohoto onemocnění-plicnivky. Eny je tedy stále na klinice, kde je pod stálým dohledem veterinářů, jelikož rázné odčervení by jí mohlo stát život. Dobře snáší postupnou odčervovací kůru a  s největší pravděpodobností se brzy vrátí do depozita. Další dobrá zpráva dorazila ve středu 20.10.- vyšetření na FIP negativní. Teď už zbývá jediné, držet Eny palce, aby i kontrolní rentgenové snímky vyvrátily možnost nádoru a  aby odčervovací kůru zvládla bez následků. Ještě před týdnem jsme mysleli na nejhorší, ale vše vypadá pro malou Eny nadějně. Uhradit tuto nákladnou léčbu nebude jednoduché, nezbývá než věřit v pomoc ostatních, kteří sledovali její osud. Léčba bude v řádu několika tisíc korun, ale jsme za její záchranu.Finanční možnosti jsou natolik omezené, že dokážeme uhradit jen nejnutnější veterinární ošetření a hospitalizaci kocourka Danteho. Faktury a další informaci budou zveřejněny v této události.
Děkujeme všem za  pomoc pro Eny

Trans. účet 2400810343/2010 do zprávy Eny nebo VS 410
Odkaz na Facebookovou událost

Příjatý kocourek Mikeš

Do depozita ve Dvoře Králové n.L. byl přijat asi 8.měsíční kocourek Mikeš, který má zřejmě  svého majitele v Nové Pace. Při průjezdu Pakou jsme ho našli schouleného na kruhovém objezdu směrem na Starou Paku. Kontaktovali jsem Místo Nová Paka, které ho odmítlo přijmout údajně z důvodu panleukopenie. Požádali jsme je tedy alespoň o to, aby  by kocourka nainzerovali jako nalezeného a umístili na fb a jejich web stránky. Jistě někomu tento mazlík chybí. Mikeše přijala dočasně k  hospitalizaci MVDr. Cholmatová. Mikeš byl první den otřesený pravděpodobně utrpěl srážku s autem,která však pro něho dopadla dobře a hned druhý den se jeho zdravotní stav zlepšil. Místo Nová Paka ale Mikeše neinzerovalo ani po naší urgenci v pátek. Objevila se o něm pouze krátká zmínka až v neděli večer na fb, na web stránkách stále není. Takhle si opravdu spolupráci s útulky nepředstavujeme, co k tomu dodat. Nicméně Mikeš za nic nemůže, a tak nezbývalo něž ho přes stop stav přijmout a umístit do uvolněné karantény. Je to osmiměsíční nekastrovaný, zdravý a dobře živený kocourek, celý černý bez bílých znaků.

Jak  to bylo s peršanem, aneb nedivte , že nám občas dochází trpělivost.

Myslím, že není na škodu zveřejnit, jaké situace zažíváme čím dál častěji. Když se na nás dne 9.10 obrátila paní, že by potřebovala do útulku nutně umístit peršana po své tetě, jelikož má alergické děti, sháněli jsme to nejlepší umístění pro kocourka. Téměř za 14 dní se zadařilo. Od té doby však komunikace s paní žádající pomoc poněkud vázla. Až se nakonec zájemkyně  s paní konečně  domluvila na předání v úterý nejdéle ve středu 30.10.2019. Paní z Kocbeře shánějící azyl se nabídla ho sama dovézt, přestože si zájemkyně o peršana chtěla dovoz zajistit. Paní čekající na  kocourka seděla doma dva dny zbytečně. Nikdo jí nezavolal a ani  nic nevysvětlil. Když jsem se paní z Kocbeře pokoušela dovolávat i já, přišla mi sms, že kocoura  odvezla jiná teta z Karviné. Zvláštní nemyslíte, že to tom paní nevěděla dříve, kolik takových tet paní asi má? Zřejmě jí toto chování přijde normální. Někdo chce pomoci a těší se, druhý hledá nejvhodnějšího zájemce a třetí si z nás dělá blázny. Kdovíkde asi peršánek nakonec skončil.

Důležitá informace pro nálezce koťat

Tuto informaci považujeme za velmi důležitou hlavně pro případné nálezce koťat. Malá Adélka se již několik dní potýká s nechutenstvím a potížemi, které její nálezci zřejmě způsobili tím, že jí podali širokospektrální antiparazitucum, které může silně začervené kotě zabít. Prosíme tedy nálezce, pokud mají v úmyslu předat kotě do útulku, aby se těchto aktivit vyvarovali, mohou kotě ohrozit na životě a nám tím rozhodě nepomohou, způsobí nám tím spoustu zbytečných starostí. Navíc jsme dnes zjistili, že má Adélka na jedné straně bříško větší a tvrdé, proto nás zítra čeká další návštěva veteriny. Budem věřit, že  to Adélka zvládne.

Hledá se majitel

Hledá se majitel sraženého kotěte, které bylo dovezeno sražené na silnici mezi Dvorem Králové n. L. a Zboží. Je to asi 4.měsíční kocourek v dobré výživové kondici.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k tomu, že téměř každý den přibývá lidí, dotazujících se, zda přijmeme jejich kočky např. z důvodu stěhování nebo zda budeme inzerovat jejich koťata, nastal čas vyjádřit se k tomu veřejně.
Většina těchto dotazujících se vlastní vícero koček, které nejsou kastrované natož očkované. Dostatek místa není ani pro kočky opuštěné natož pro soukromé, jejichž majitelé považují odložení svých zvířat do útulku za samozřejmé. Útulky-ani ty státem dotované nejsou službou lidem, neřeší jejich problémy, které si většinou sami způsobili, ale jsou možným řešení pro zvířata, která by jinak neměla šanci přežít. Pokud by útulky nabízely i možnost umístění koček soukromých, počítají jejich majitelé s tím, že by náklady vzniklé s jejich pobytem musel někdo hradit?
Tak jen doufám, že paní z Vrchlabí ,která má 6 koček a do nového bydlení je nechtějí, kočky nikde nevypustí. Je to trestné-tzv.úmyslné opuštění  zvířete, za účelem zbavit se ho.
Omlouvám se za upřímnost, vím, že ty chuděry kočky jsou v tom nevinně a majitele si nevybírají, ale už i mně dochází dech ve věčném vysvětlování naivním lidem k čemu vlastně útulek slouží. Iva Pelíšková

Stop stav stále trvá, byla přijata pouze koťata ,která čekala na uvolněné místečko. Díky adopci několika koťat z našeho depozita, se konečně dočkala. Snad alespoň někteří pochopí, jaký je princip chodu útulku, a konečně přestanou odebírat koťat od  sousedů a známých, kteří si je namnožili. Ničemu tím nepomohou, protože tito lidé budou množit dát. Také zde platí zákon poptávky a nabídky. Adopcí kotěte z útulku pomůžete víc než si myslíte. Jednomu a několika dalším, která nahradí jeho místo.. Množiči mynazýváme všechny lidi produkující zbytečně další a další koťata, která buď úspěšně rozdávají a nebo se jich zbavují různými způsoby, popř. se o ně nestarají. Tím opravdu nepomáháte, ba právě naopak, podporujete utrpení dalších koťat a kočky odsouzené k tomu ,aby neustále rodila.

Zamluvené kočičky Emily a Ellis

Omlouváme se všem zájemcům o dlouhosrsté kočičky Ellis a Emily, které jsou prozatím v evidenci přijatých. Ze všech nabídek nás nejvíce oslovila adopce do ověřených podmínek. Obě kočičky budou sdílet společný domov  u kočičky Mii, kterou si před dvěma roky adoptovala rodina na Mostkách. Tehdy byla Mia po vážných zdravotních komplikacích. Tato obyčejná mourinka zde našla skvělý domov, proto jsme přesvědčeni, že v tomto případě nejde o barvu ani délku srsti.

Hospitalizace Danteho a Eny

Hospitalizace za kocourka Danteho a kočičku Eny bude v řádu několika tisíc korun, proto předem děkujeme všem,kteří jsou ochotni přispět na jejich léčbu. Přestože jsme na ně zatím neuspořádali události, již teď je jisté, že bez pomoci druhých úhradu faktur za jejich léčbu nezvládneme.

 

Během týdne bylo do depozita ve Dvoře Králové n.L. přijato dalších 6 koček, bohužel většinou plachých, proto budeme muset dočasně zastavit příjem dalších zvířat. Kapacitní i finanční možnosti jsou natolik omezené, že se bohužel omlouváme všem, kterým nemůžeme vyjít vstříc.

Depozitum Hradec Králové nebude přijímat

 

Vzhledem k vážné nemoci depozitářky v HK, nebude depozit v HK  přijímat
kočky. Děkujeme za pochopení

Beatriz Motalová
Další šance z.s.

Aiwa dnes

Takhle vypadá Aiwa z množírny dnes. Ještě před několika měsíci se zvažovalo její utracení díky stavu, ve kterém se nacházela poté, co z ní lidé vydělávali peníze na koťatech.

Umístěná Agitky, Bobša a Vendulky

Všechny tři kočičky odešly do nového domova ve Dvoře Králové n.L. Budou bydlet pouze v bytě, kde nahradily jiné tři věkem odešlé kočičky. Nová rodina si vybrala dvě, které jakoby z oka vypadla těm jejich- Agitku a Vendulku, ale protože se Bobša nahrnul do přepravky, a odmítal se z ní  hnout ven, odjel nakonec také. A dobře udělal, tam jim bude společně opravdu moc dobře. 

Byli jsme vybráni na obdarování granulemi

Brit - Click and Feed

Pomoc s nákupem kapsiček

Aktualizace 26.9.2019:
Děkujeme ještě jednou za zakoupení kapsiček. Fakturu jsme zaplatili a příští týden je budeme transportovat k nám. Děkujeme
Poděkování též paní přispívající na naši plachou Lotynku.
Aktualizace 23.9.2019:
Děkujeme velice všem,kteří nám finančně přispěli  na zakoupení kapsiček.Máme dostatečnou hotovost na to, abychom zmíněnou paletu odebrat.. Dnes ráno  bylo na kapsičky vybráno celkem 8 600 Kč, zbytek jsem schopni uhradit z účtu. Děkujeme mnohokrát.
 
Další radostná zpráva odrazila o pár minut později Velký dík p. Huthové, která nám již potřetí výrazně finančně pomohla. Máme nyní hotovost na zakoupení dvou palet. Děkujeme mnohokrát.
 
 

Vážení příznivci, prosíme o pomoc . Opět po roce jsme dostali nabídku zakoupení kapsiček mix do firmy, které umisťujeme 3 banery v republice. V rámci toho máme zase po roce možnost odkoupit kapsičky např. prevital za symbolickou cenu 2 Kč, ovšem při odběru celé palety tj. 6200 kapsiček, zásilka by měla hodnotu 12 000 Kč. Celou hotovost nejsme schopni při současném počtu 82 koček  vykrýt, ale pravdou je, že právě tento nadstav nám neumožňuje kupovat krmivo ani při slevách v dostatečném množství. Z účtu platíme zejména nájem, granule, stelivo a veterinu. Kapsičky a konzervy kupujeme za hotové z vlastních příjmů v hodnotě téměř 25 000 Kč měsíčně. Hodí se nám teď jakákoliv pomoc. Sponzor, který nám přislíbil částku 10 000 Kč bohužel slib nedodržel , museli bychom tedy vystavenou profi fakturu vystornovat a je možné , že bychom se další nabídky nemuseli nikdy dočkat Děkujeme za jakoukoliv finanční pomoc.

 

Nová stránka s Fotoalby koťátek

Nově jsme přidali do hlavního menu odkaz FOTOALBA KOŤAT, pod ním si můžete prohlížet větší množství fotek jednotlivých koťátek v naší péči.

Tento nový výkonný vysavač jsme obdrželi jako dar od osob,které nám s
kočičkami pravidelně dobrovolně pomáhají. Bez nich si to už nelze představit
a bez vysavače také ne. Protože vědí, jak těžké je zbavit se chlupů a
všelijakých těžko odstranitelných nečisto, složili se na tento vysavač.
Děkujeme

POMOC PRO APOLENKU a JEJÍ KOŤATA

K dnešnímu dni 30.8.2019 byla na Apolenku vybráno celkem 4 950 Kč, můžeme tedy zaplatit první fakturu za její operaci a následnou hospitalizaci. Děkujeme jmenovitě p. Čermákové, Ing. Prouzové, Čapkové, Zichové, Postupové, Antlové, Semrádové, Dmejchalové, Asterové,Stratílkové, Minaříkové, p. Šolcovi a Schwarzbachovi. Děkujeme
 
V pátek 9.8.2019 ve večerních hodinách našla holčička v Úpici vážně zraněnou Apolenku. Běžela s ní k místnímu veterináři, který nebyl doma. Naštěstí si zoufalství holčičky všimli sousedé a rychle dovezli kočičku na nejbližší veterinární pohotovost Daktari ve Dvoře Králové n. L. 
Kočička byla bezvládná, krvácela z nosu a vypadala na hranici života a smrti. 
Lékaři ji ihned odoperovali a pokusili se zastavit vnitřní krvácení, její šance byly mizivé. Protože došlo ke krvácení i z dělohy byla zároveň provedena kastrace. Kočička díky dobré práci lékařů a včasnému zásahu lidí přežila. Původně se předpokládalo, že Apolenku srazilo auto, lékaři se ale přiklánějí k verzi, že kočičku někdo brutálně zkopal. Už večer bylo jasné, že má někde také koťata. Ta byla nalezena o den později a ve zcela vyčerpaném stavu byla dovezena do depozita Další šance ve Dvoře Králové n. L.. Nemocná, podchlazená, téměř neschopná života. Začal další boj o jejich život. Když se Apolenka po pár dnech vzchopila, byla schopna se o své potomky postarat, a to jim také zachránilo život. Obec, kde se kočička našla, se odmítla o Apolenku jakkoliv ze zákonné povinnosti postarat, natož na ni finančně přispět. Přestože byli informování a její hospitalizaci v ordinaci Daktari, nikdo se na kočičku ani nezeptal. Nezbývalo, než se ujmou také jí, bohužel s ní i s náklady za operaci a hospitalizaci, které budou po ukončení léčby-následná vyšetření, odběry, testy v rozsahu přibližně 6000 Kč. Apolenka je tedy v depozitu Další šance z.s ve DK a jsme tomu rádi, bez ní bychom její kluky Flíčka, Friska a Fabiánka nezachránili. Máme tu čest poznat bojovnou, oddanou a nesmírně hodnou kočičku, které jsme dali jméno Apolenka. Její operace a následná hospitalizace bude účtována našemu spolku, protože obec se veškeré finanční účasti spojené s její léčbou zřekla. Pomůžete nám pokrýt náklady za její záchranu?
 
 
Přestože byli informování a její hospitalizaci v ordinaci Daktari, nikdo se na kočičku ani nezeptal. Nezbývalo, než se ujmou také jí, bohužel s ní i s náklady za operaci a hospitalizaci, které budou po ukončení léčby-následná vyšetření, odběry, testy v rozsahu přibližně 6000 Kč. Apolenka je tedy v depozitu Další šance z.s ve DK a jsme tomu rádi, bez ní bychom její kluky Flíčka, Friska a Fabiánka nezachránili. Máme tu čest poznat bojovnou, oddanou a nesmírně hodnou kočičku, které jsme dali jméno Apolenka. Její operace a následná hospitalizace bude účtována našemu spolku, protože obec se veškeré finanční účasti spojené s její léčbou zřekla. Pomůžete nám pokrýt náklady za její záchranu?V pátek 9.8. ve večerních hodinách našla holčička v Úpici vážně zraněnou Apolenku. Běžela s ní k místnímu veterináři, který nebyl doma. Naštěstí si zoufalství holčičky všimli sousedé a rychle dovezli kočičku na nejbližší veterinární pohotovost Daktari ve Dvoře Králové n. L. 
Kočička byla bezvládná, krvácela z nosu a vypadala na hranici života a smrti. 
Lékaři ji ihned odoperovali a pokusili se zastavit vnitřní krvácení, její šance byly mizivé. Protože došlo ke krvácení i z dělohy byla zároveň provedena kastrace. 
Kočička díky dobré práci lékařů a včasnému zásahu lidí přežila. Původně se předpokládalo, že Apolenku srazilo auto, lékaři se ale přiklánějí k verzi, že kočičku někdo brutálně zkopal. 
Už večer bylo jasné, že má někde také koťata. Ta byla nalezena o den později a ve zcela vyčerpaném stavu byla dovezena do depozita Další šance ve Dvoře Králové n. L.. 
Nemocná, podchlazená, téměř neschopná života. Začal další boj o jejich život. Když se Apolenka po pár dnech vzchopila, byla schopna se o své potomky postarat, a to jim také zachránilo život. Obec, kde se kočička našla, se odmítla o Apolenku jakkoliv ze zákonné povinnosti postarat, natož na ni finančně přispět.
Přestože byli informování a její hospitalizaci v ordinaci Daktari, nikdo se na kočičku ani nezeptal. Nezbývalo, než se ujmou také jí, bohužel s ní i s náklady za operaci a hospitalizaci, které budou po ukončení léčby-následná vyšetření, odběry, testy v rozsahu přibližně 6000 Kč. Apolenka je tedy v depozitu Další šance z.s ve DK a jsme tomu rádi, bez ní bychom její kluky Flíčka, Friska a Fabiánka nezachránili. Máme tu čest poznat bojovnou, oddanou a nesmírně hodnou kočičku, které jsme dali jméno Apolenka. Její operace a následná hospitalizace bude účtována našemu spolku, protože obec se veškeré finanční účasti spojené s její léčbou zřekla. Pomůžete nám pokrýt náklady za její záchranu?
Děkujeme všem,kteří nám finančně pomáhají . V současně době je situace
vzhledem k vysokému příjmu finančně neúnosná, proto pomáhá každá i malá
finanční pomoc. Naočkování a otestování 28 přijatých koťat, pomineme-li
běžné veterinární ošetření+krmivo stelivo, představuje částku 29 000 Kč, to
si skutečně nemůžeme bez pomoci ostatních dovolit, máme dalších 40 koček,
které také potřebují jíst , očkovat a bydlet. DĚKUJEME.

"ANTIKONCEPCE" a její důsledky

Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli bychom být kočkou těchto majitelů.

To co vidíte na 2. a 3. fotografii je kočka, která po užití antikoncepce vypadala jako březí. Její děloha však byla naplněna hnisem.Kočka vážila téměř 5 kg, po operaci 3,15 kg, z toho si lehce spočítáte, že zhnisaný útvar vážil 1,85 kg. Kočku zachránil člověk,kterému připadal divná, a tak se s ním zastavil ve veterinární ordinaci DAKTARI,kde se opakovaně setkávají s podobnými případy. 

Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.Zřejmě vám budou fotky připadat odporné, ale bohužel je to realita, se
kterou se opět setkali veterináři po užívání stále prodejné antikoncepce. I
přes veškerou osvětu jsou lidé,kteří jsou ochotni tyto preparáty,které
nejsou určeny pro zvířata, dát své kočce - jde o preparáty určené k léčbě
sexuální deviace apod., stále jsou ordinace, které to svým klientům klidně
prodávají, přestože znají důsledky-nádorové bujení, záněty dělohy, úmrtí
spojené s neschopností porodit koťata, která bývají většinou mrtvá. Nechtěli
bychom být kočkou těchto majitelů.

Morgan je stále ostražitá máma,ale snad pochopila, že jejím potomkům nikdo nechce ublížit.Už je můžeme chovat a proto jsem zjistili, že máme dva kluky a jednu holku-MAO,MERLIN a MARGOT.

Pasení koťata a jak to dopadlo.

Do depozita ve DK se vrátila kočička Anife, kterou jsme umístili před necelými čtyřmi týdny. Kočičku tedy nabízíme opět do adopce. Vzhledem k tomu, že se po jejím návratu dožadovala neustálé pozornosti a vyžadovala kontakt člověka, jsme usoudili, že kočička trávila většinu času sama. Nebudeme rozebírat důvody jejího odebrání, jen na vysvětlenou je třeba si důkladně přečíst adopční podmínky. U kočiček z množíren jsme vždy nadmíru opatrní. I vzhledem k tomu, že byla přijata na základě spolupráce s Ligou na ochranu zvířat, máme eminetní zájem na tom,  aby i Anife stejně jako Aiwa našla ten nejlepší domov. Po svém návratu se Anife nehne od kočičky Aury, se kterou se doslova milují. Zvážili jsem tedy situaci a rádi bychom jim našli společný domov. Obě kočičky jsou velmi závislé na svém člověku. Anife si zvyká velmi rychle, Aurince by nové prostředí bez jiné kočičky, na kterou je zvyklá, zvládala velmi špatně. Hledáme tedy nový domov pro dvě poloušlechtilé kočičky - Anife a polobritku Auru. Hledáme trpělivou rodinu a klidné prostředí. Anife je kočičkou z množírny, proto nám na jejím osudu velmi záleží. Opět se nám potvrdila zkušenost, že je daleko těžší umístit krásnou ušlechtilou kočičku, než tu obyčejnou. Mnoho lidí láká jejich krása, a tak se lehce stane, že ten domov nemusí být tím pravým. KAŽDÁ KOČKA POTŘEBUJE KROMĚ MISEK, ZÁCHODU A PELÍŠKU TAKÉ LÁSKU A DOSTATEK POZORNOSTI. TAK POKUD NĚKOMU Z VÁS NEJDE JEN O JEJICH VZHLED, ALE POSKYTNUTÍ SKUTEČNÉHO ZÁZEMÍ, JSOU TU PRO VÁS KRÁSNÉ ANIFE A AURINKA. BERTE TO TO JAKO VÝZVU, KTEROU ALE DŮKLADNĚ ZVAŽTE, AURINKA BY NAVÍC UVÍTALA MOŽNOST CHODIT NA ZAHDRÁDKU, ANIFE SE TOHO ZATÍM NEDOŽADUJE.

Měli jsme to štěstí a Morgan nám ukázala jedno své kotě.

Koťátka ve školce se mají opravdu rádi. snídají spolu, hrají si, společně o
sebe pečují a odpočívají.
sebe pečují a odpočívají.Koťátka ve školce se mají opravdu rádi. snídají spolu, hrají si, společně o
sebe pečují a odpočívají.Koťátka ve školce se mají opravdu rádi. snídají spolu, hrají si, společně o
sebe pečují a odpočívají.Koťátka ve školce se mají opravdu rádi. snídají spolu, hrají si, společně o
sebe pečují a odpočívají.

Omlouváme se všem našim příznivcům za delší odmlku způsobenou obtížnosti přístupu na net. Určitě to není proto,že by se u nás nic nedělo, ba právě naopak. Po vyhlášení stop stavu bylo i tak přijato několik akutních případů, nadále však platí, že nejsme schopni přijímat z kapacitních a finančních důvodů další zvířata z blízkého i vzdáleného okolí našeho působení.  Od června do dnešního den bylo depozitem ve Dvoře Králové n. L. přijato 32 koček-28 koťat a čtyři dospělé kočky.

Děkujeme za nadaci Kočka v nouzi za příspěvek na zakoupení tolik potřebné klimatizace, díky tomu není náš účet vyčerpán do dna. Děkujeme mnohokrát za rychlost a ochotu se kterou jsem se setkali.

 

Další poděkování směřujeme k osobě, která nechce být  sice jmenována, ale díky návštěvě u nás ví, jak kočky v horku trpí. Díky tomu k nám byla dopravena další klimatizace, kterou již využíváme. Po několika hodinách se podařilo teplotu snížit na 31 stupňů. Děkujeme

Vzhledem ke kapacitním, časovým a finančním možnostem našich domácích depozit

bych chtěla upozornit všechny nálezce kočiček (koťátek), že převážnou část veškerých nákladů na stravu a veterinární péči

našich svěřenců hradí naše depozita ze svých rodinných rozpočtů a tudíž nejsme schopni přijmout do naší péče všechna nalezená koťátka.

Děkujeme za pochopení

 

Trutnovský depozit ukončil svou činnost 

již v létě roku 2018, z tohoto důvodu žádné ani materiální dary za dobu červenec - prosinec 2018 nepotvrzujeme.

Děkujeme za pochopení

 

 

Nákupem žetonku v hodnotě 20 Kč v obchodě chovatelských potřeb Super ZOO ve Dvoře Králové  n. L. získáte nejen žetonek s klíčenkou,ale zároveň přispějete 10 Kč na útulek Další šance z.s. ,který v tomto obchodě vyčerpá získanou částku na krmivo , stelivo popř. jiné chovatelskéé potřeby pro útulkové kočky.

 

Děkujeme.

 

Poděkování společnosti Clink and Feed za zásilku granulí Brit kitten pro kočky z útulku Další šance z.s.

Děkujeme společnosti PESOS o.p.s.za materiální dar por kočky z depozita ve Dvoře Králové n. L. Získali jsme zásilku granulí , kapsiček, steliva a jiných chovatelských potřeb.

Děkujeme

" Vaše kočka vždy naprosto neomylně pozná, když jste smutní nebo Vás něco trápí a pokaždé na to dokáže zareagovat tím nejvhodnějším způsobem aby Vás utěšila či pobavila. Tohle žádný člověk nedokáže "

 

Rádi bychom  oslovili Vás naši drazí kočkomilové každým rokem přijmeme více jak 50 kočičích kožíšků, kteří potřebují akutně naší pomoc a naše rodinné rozpočty, ze kterých hradíme převážnou většinu krmiva a hlavně veterinární péči,  jsou velmi omezené. Nemůžeme ( a ani nechceme ) jakkoliv omezovat naše kočičí svěřence na kvalitním krmivu ( které potřebují ) ani na kvalitní veterinární péči ( která je u většiny z nich naprosto nezbytná ) , proto se s prosbou obracíme na každého , kdo může ( a samozřejmě chce ) jakkoliv pomoci . Naši svěřenci by nejvíce uvítali pomoc ve formě krmiva nebo finančního příspěvku zaslaného na jejich účet, ze kterého je převážně hrazena veterinární péče. Předem moc děkujeme jménem našich svěřenců. 

OS Další šance

Díky veterinářům ordinace Daktarivet nebyl utracen černý kocourek Krtek, který byl dovezen z obce Dubenec. Kocourek byl nejspíše sražen autem. Ležel někde zřejmě dva dny, než se mu podařilo dobelhat se v naději o pomoc. Díky tomu velmi prochladl. O kocourka neměl nikdo zájem, musel by být z...
Ukázka fotografického umění od dobrovolné fotografky společnosti Click and Feedn  Petry Jarolímové.  
Na Emánka a Emičku umístěné vloni na podzim roku 2017 zbývá už jen vzpomínka. Tato odrostlá rozpustilá koťata byla umístěna do ulice Rokycanova s  tím, že zde prožijí  dlouhý spokojený život. To, že v této ulice žije bezpáteřní lidská hyena, bez svědomí a  úcty k ostatním živým...
Velký díky p. Hlavovi z chovatelských potřeb Menny ve Vrchlabí za dar ve formě steliva krmiva pro útulkové kočky ve Dvoře Králové n .L. Děkujeme  také p.Joudalové, P.Vakové a o. Malichovi,kteří sbírku zorganizovali, přispěli do ní a kočičky poctili svou návštěvou.
Dne 17.7. ukončil po vzájemné dohodě trutnovský depozit svoji činnost. Od této chvíle jsou veškeré materiální sbírky věcí soukromé osoby, která za ně přebírá zodpovědnost. Další šance z.s. se od těchto aktivit distancuje. Na účtech je pro bývalý  depozit finanční hotovost ve výši 7 ...
Kočička Micina, která je v depozitu Další šance z.s. ve Dvoře Králové n. L. od loňského roku, se v sobotu ráno dne 19.1.2018 téměř nepostavila na nohy. Bylo vidět, že má obrovské bolesti. S kočičkou jsme okamžitě vyhledali veterinární pomoc. Vyšetření krve a všechny testy neprokázaly žádné vážné...
   Jménem našeho spolku Další šance z.s., které se zaměřuje na pomoc opuštěným, nechtěným, toulavým a hlavně týraným kočičkám , bych  ráda  poděkovala  zaměstnankyním Zvěrokruhu Hradec Králové, Dianě NOVÁKOVÉ a Janě HAMROVÉ za zorganizování a uspořádání sbírky krmiva pro...
Správní rada Nadace ČEZ schválila poskytnutí nadačního příspěvku našemu projektu Vybavení prostor pro karanténu v depozitu Další šance z.s. ve Dvoře Králové n. L.v grantovém řízení Podpora regionu.
Dne 6.4.2017 naši svěřenci navštívili Domov důchodců Černožice. Bylo velmi krásné a poučné sledovat, jak přítomnost našich svěřenců doslova "rozjasnila" den všech obyvatelů tohoto zařízení.  Samozřejmě i naši svěřenci byli na vrcholu blaha a doslova si užívali veškeré lásky a hlazení, které se...
Rádi bychom touto cestou poděkovali obchodu s chovatelskými potřebami SIRIUS m.p. s.r.o. za pomoc a podporu opuštěným kočičkám bez domova. Moc nás jménem našich kočičích svěřenců potěšilo, že společnost SIRIUS m.p. s.r.o. uspořádala VÁNOČNÍ SBÍRKU pro pejsky a kočičky z Azylu Skřivany u Nového...
1 | 2 >>

Novinky, informace

19.05.2010 16:05
Právě k nám přijela dvě nová koťátka. Jsou to holčičky a jsou obě celé černé. Je jim zhruba jeden měsíc a po nezbytné karanténě a částečném doléčení očiček budou nabídnuty k adopci. Již teď si je ale můžete zamluvit. Jejich fotografie si můžete prohlédnout v odkaze " koťata k zamluvení"...
17.05.2010 17:01
Dnes Viktorka podstoupila první z mnoha vyšetření, které ji čekají před stanovením konečné podrobné diagnózy, která je naprosto nezbytná pro případnou operaci. Dnešní vyšetření patřilo k těm jednodušším. Rentgen hrudníku zvládla naprosto bezvadně a v klidu. Na ultrazvuku to bylo přeci jenom...
28.04.2010 17:56
  Na Kutnohorsku probíhá významná spolupráce s Ligou na ochranu zvířat, kdy se dosud podařilo vykastrovat 28 toulavých koček a kocourů a jejich následné vypuštění do původních lokalit, kde mají zajištěnou stravu.  Díky jedné laskavé paní, mají na zimu zajištěné, tepelně...
18.04.2010 21:17
    Naše občanské sdružení, jehož hlavní náplní je pomoc opuštěným, toulavým a týraným kočkám, se po dlouholetých zkušenostech, rozhodlo jít cestou menších domácích depozit, kde se tyto kočky pohybují zcela volně. Máme z vlastní zkušenosti ověřeno, že právě v takovýchto depozitech se...
08.04.2010 16:29
  V současné době se snažíme realizovat "kastrační program", ale bohužel z finančních důvodů se prozatím soustředíme pouze na okolí našich lokalit. Nicméně chceme oslovit zastupitelstva a představitele obcí s žádostí o pomoc v této činnosti, a pokud nám vyjdou vstříc, tak bychom...
07.04.2010 20:24
KASTRACE TOULAVÝCH KOČEK V PŘELOUČI-PROSBA O POMOC................V této lokalitě bylo započato s kastrací toulavých a opuštěných koček.V našem městě se v parcích,zvláště v parku u domova důchodců pohybuje mnoho koček,které nikomu nepatří,jsou vystaveny hladu,špatnému zacházení a hlavně...
07.04.2010 20:21
Dnes jsem si přečetla na Webu kočky Adélky krásný článek o Césarovi. Jemný kocourek, který doplácí na lidskou nevděčnost… ach jo. Ale zároveň jsem si uvědomila, že měl štěstí – dostal další šanci na krásný život. Protože existují útulky, protože existují mezi námi lidé, kteří mají sílu, mají touhu…...
<< 87 | 88 | 89 | 90 | 91

Důležité informace

Hledáme milovníky koček, kteří by byli ochotni u sebe doma dočasně opatrovat nalezená koťátka a dospělé kočičky - po dobu od jejich přijetí do umístění. Potřebujeme ochotného člověka, který se jich na dobu určitou ujme, poskytne jim dočasný domov a pohlazení. Touto  žádostí o pomoc...
 Jsme občanské sdružení , které pečuje o opuštěné, toulavé nebo týrané kočičky. Rádi bychom spolupracovali s kýmkoliv, kdo vyrábí jakékoliv předměty s kočičí tématikou ( není podmínkou ), které bychom mohli nabízet jako dárky za příspěvky pro tyto kočičky. Také...
Po určité době fungování se téměř každý útulek či depozitum začne potýkat s "menším problémem" a tím jsou dospělé, plaché kočky o které nikdo nestojí. Převážná většina z nich se natolik bojí lidí, že se z nich nikdy nestanou domácí mazlíčci. Také si k Vám pravděpodobně nikdy nepřijdou pro...

 "Když zavoláš psa, přiběhne. Když zavoláš kočku, tak vezme zprávu na vědomí a možná se dostaví".

 (Mary Blyová)

Aktuální kočičky

   !!!!   HLEDÁ  SE   !!!!

Dobrý den. Minulý týden ve středu se nám zaběhl u obřího akvária v Hradci Králové kocour
viz foto. Cca 6 KG kastrovaný robustnější postavy má na krku šedý obojek
proti blechám. Nemáte prosím nějaké informace, že by se někde nalezl? Děkuji
za odpověď na email nebo telefon přítelkyně 775 218 644


Hledá se 2.letý kastrovaný kocour Matěj,který se ztratil dne 4.9. 2019 ve Dvoře Králové n. L.Pobýval většinou poblíž domu, netoulal se - nám. Odboje u gymnázia. Měl na sobě bílý obojek-bez tel. čísla. 605 751 717

Hledá se kočička z Kuksu u  Dvora Králové n. L. byla viděna v obci 27.8.2019 dopoledne, věk 15 měsíců, očkovaná, kastrovaná.
Postrádáme ji už po druhé, poprvé byla odvezená  6. 6. t.r., nalezená a vrácená 18. 6. hodnými lidmi asi 20km daleko od našeho bydliště. Je velmi pravděpodobné, že její zmizení není dílem opakované náhody, pokud byla zavezena kamkoliv, dejte nám prosím vědět.
(Náš tel.: 739 187 871 nebo 605 751 717)
Mockrát děkujeme


číslo pokladničkové sbírky

2501087748/2010

Informace

01.11.2016 15:24
    Hledáme laskavé, kočky milující lidi, kteří by byli ochotni u sebe doma dočasně opatrovat nalezená koťátka a dospělé kočičky - po dobu od jejich přijetí do umístění. Potřebujeme pouze ochotného a spolehlivého člověka, který se jich na dobu určitou ujme, poskytne jim...

Spolupracujeme

  

  
Ve spolupráci s nadací ČEZ byl v lednu 2018 dokončen projekt, díky kterému došlo k vybavení karanténních prostor.

  

  

V přítomnosti kočky je něco, co zmírňuje bolest pramenící z osamění. (Louis Camuti)

Z depozita

Často si říkám, že by více lidí mělo chovat kočky. Naučili by se od nich jak se chovat k člověku.

(Barbara Ruttingová)

Kočka, která vás kousne po tom, co jste jí hladili a drbali na bříšku to pravděpodobně dělá z rozkoše a nikoliv ze zloby nebo vzteku.

Vaše kočka vás miluje a umí rozpoznat vaší náladu. Když se cítíte smutní nebo stresovaní, můžete také zaznamenat změnu v chování vaší kočky.

Kontakt

Další šance z.s. ič: 22873163 tel. 1: 605 751 717
tel. 2: 739 477 900
dalsisancedknl@seznam.cz info@dalsisance.cz